Tabletki poronne - cena i jak działają?

Tabletki poronne często nazywane są tabletkami wczesnoporonnymi. Popularna metoda aborcji farmakologicznej, która usuwa ciążę powodując obumarcie rozwijającego się płodu, a następnie jego wydalenie za pomocą skurczy macicy. Tabletki wczesnoporonne w bardzo wielu krajach są niedostępne, również w Polsce, czy w Czechach. Co wyróżnia tabletki poronne i dlaczego są tak popularne? Poniżej postaramy się odpowiedzieć!

Tabletki poronne cena

Dostępność pigułek aborcyjnych w Polsce niewiele się zmieniła na przestrzeni lat; nadal są niedostępne w aptekach. Nie zmienia to jednak faktu, że kobiety z Polski i tak zamawiają je internetowo. Cena internetowa tabletek poronnych to w przybliżeniu 500 zł. Bardzo często jednak cena jest podnoszona i może dojść do kilku tysięcy złotych! Należy mieć na uwadze, że nigdy nie mamy pewności co do pochodzenia i składu tabletek!

Tabletka wczesnoporonna jak działa?

Tabletki różnią się od siebie sposobem ich przyjęcia – mogą być dopochwowe lub doustne. Przeczytanie instrukcji użytkowania, jest to wręcz obowiązkowe. Tabletki aborcyjne powodują wydalenie zarodka z wnętrza macicy. Objawy występują po 4-12 godzin od przyjęcia drugiej dawki leku. Nie jest to rzadkie, a niektóre osoby mogą odczuwać poważniejsze objawy.
Tabletki wczesnoporonne posiadają środki odpowiedzialne za blokowanie receptorów progesteronu. Hormon podtrzymujący ciążę. Efektem jest brak wydzielania hormonu do organizmu, a tym samym następuje poronienie.

Czym tak naprawdę są tabletki poronne?

Tabletki poronne są farmakologicznym sposobem usuwania ciąży. Przyjęcie określonej ilości tabletek usuwa zagnieżdżony zarodek. Należy pamiętać, że nie jest to antykoncepcja awaryjna – często terminy te są mylone. Tabletka “dzień po” ma za zadanie uniemożliwić zajście w ciążę – zarodek nie ma szans zagnieżdżenia. Działanie te jest porównywalne do antykoncepcji z użyciem hormonów.

Tabletki poronne - cena i jak działają

Co wchodzi w skład tabletek poronnych?

Aborcja farmakologiczna jest bardzo często wykonywana z zastosowaniem dwóch rodzajów tabletek. Służą one za poronienie. Jednym jest Mifepristone, który jest przyjmowany na samym początku. Tabletka ta zapobiega progesteronowi oraz wywołuje złuszczenie endometrium. Po 24-48 godzinach musi nastąpić przyjęcie leku Mizoprostol. Ma na celu wywołanie skurczy macicy, który wydala tkankę ciążową. Mizoprostol i Mifepristone to niebezpieczna metoda aborcji farmakologicznej, która jest kategorycznie zabroniona i całkowicie odradzana!

Czy tabletki poronne są bezpieczne?

Aborcja farmakologiczna u znacznej ilości kobiet kończy się brakiem sukcesu. Tabletki poronne niestety, ale nie są bezpieczne. Skuteczność spada drastycznie po piątym tygodniu trwania ciąży. Należy zaznaczyć, że spora część kobiet, które podjęły aborcję farmakologiczną, potrzebują transportu do szpitala przez silne skurcze macicy. Dodatkowo przestrzegamy przed oszustami, którzy sprzedają leki poronne online – często okazują się podróbkami.

Czasem, tabletki to jedyne rozwiązanie. Sprawdź, prawo aborcyjne na świecie.

Tabletki poronne skutki uboczne

Skutki uboczne niestety są standardem w aborcji farmakologicznej. Nasilające się komplikacje często powodują, że kobiety nie są w stanie skończyć zabiegu w domu. Jednymi ze skutków ubocznych tabletek wczesnoporonnych są:

  • wysoka gorączka,
  • możliwy krwotok,
  • nieprzyjemny zapach z pochwy,
  • bardzo silny ból,
  • narastające skurcze macicy,
  • wymioty oraz nudności,
  • bardzo silne bóle podbrzusza, które towarzyszą nawet kilka dni,
  • wyższa temperatura ciała.

Zdarza się, że wymagany jest kontakt z lekarzem, ponieważ może świadczyć o tym, że mamy do czynienia z ciążą pozamaciczną bądź aborcja farmakologiczna nie przebiegła poprawnie – resztki płodu mogły zostać w środku macicy.

Kto wypisze tabletki poronne?

W aktualnej sytuacji prawnej nikt nie wypisze tabletek poronnych. Jedyną, ale bardzo ryzykowną opcją jest zakup tabletek online. Pamiętajmy, że niesie to ryzyko otrzymania podróbek, czy też straty pieniędzy. Osobom, które sprzedają tabletki, nie zależy na niesieniu pomocy, a zwłaszcza na zdrowiu kobiety, czy życiu.

Gdzie kupić tabletki poronne?

W przypadku niechcianej ciąży, sprawa jest skomplikowana. Obecnie nie ma możliwości zakupu w sposób legalny i pewny pigułek. Bardzo często są to podróbki i bezwartościowe substytuty. Pigułki wczesnoporonne trzeba pozyskać ze pewnego źródła. Na ten moment nie są legalne w naszych placówkach medycznych, jak apteki. Otrzymanie tabletek przez internet też graniczy z cudem, nie brakuje organizacji przestępczych nastawionych na szybki i łatwy zysk. Warto przemyśleć wybór odpowiedniej metody i w ostateczności postawić na usuwanie ciąży w Czeskiej klinice.

skutki uboczne